„Niedziela” poleca

Papież Franciszek chce być duszpasterzem o „zapachu owiec” i dlatego gdy mówi przedstawia fakty wiary, używając języka zwykłego człowieka. W wywiadzie dla „Niedzieli” redaktor Radia Watykańskiego Alessandro De Carolis przypomina jego specyficzne określenia, która także dla nas są lustrem do krytycznego spojrzenia. – Uderzyło mnie np. wyrażenie „zakonnice z uśmiechem stewardesy” – zakonnica powinna promieniować ciepłem wiary, a nie uśmiechać się pięknie, lecz w sposób zimny i formalny, jak to czyni stewardesa. Poza tym wszystkie uwagi dotyczące chrześcijan: chrześcijanie smutni, „z twarzą jak papryka chili w occie”, chrześcijanie „salonowi”, chrześcijanie „z muzeum”, chrześcijanie „siedzący”, którzy stracili dynamizm wiary…

W tygodniku znajdziemy także materiał o światowej popularności orędzia zapisanego przez św. s. Faustynę „Miłosierdzie – jak karetka dla umierającego” oraz relacja z rozpoczynającej się w niedzielę w Łodzi pieszej pielgrzymki czterech byłych więźniów z obrazem Jezusa Miłosiernego do Rzymu. „Nie jest to zwykły obraz i niezwykła jest pielgrzymka. Każdy z nas wie, czym jest Boże Miłosierdzie, bo osobiście go doświadczyliśmy. Teraz wyruszamy, żeby dzielić się tym, co sami dostaliśmy. Najlepsze rzeczy są za darmo” – napisali.

Ponadto wywiad z Haliną Łabonarską – aktorką która nagrała audiobook z pełną wersją „Dzienniczka” św. s. Faustyny, materiał o miłosierdziu na misjach oraz tekst w 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. „Niedziela” pisze też o unijnym programie pomocy żywnościowej, który paraliżuje pracę instytucji charytatywnych, takich jak Caritas.

 

okladka