Ogłoszenia Duszpasterskie:

  1. Dzisiaj Niedziela XXXI zw. Uroczystość rocznicy poświęcenia Kościoła. Poświęcenie oznacza akt ofiarowania Bogu miejsca wraz z jego wyłączeniem z użycia świeckiego, którego dokonuje się przez specialty obrzęd. Na ścianach K-ła. gdzie dokonano namaszczenia umieszczone są zacheuszki.
  2.  W tym tygodniu:

Poniedziałek: Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

Wtorek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych– Dzień Zaduszny.

Msze św. 7.30, 9.00 i 18.00.

Różaniec i wypominki oktawalne za zmarłych od 02 XI08 XI

godz-17.10 a następnie Msza św.

Czwartek: I miesiąca, św. Karola Boromeusza.

Piątek- I miesiąca okazja do spowiedzi św.

Sobota- I miesiąca.

          Dni Wszystkich świętych, Dzień Zaduszny i Oktawa to dni zadumy i refleksji, wpatrywania się we wspaniałe postacie świętych i błogosławionych oraz modlitwy za naszych bliskich zmarłych oraz tych, którzy tej modlitwy potrzebują.

           Tradycyjne przez te dni od 1-8 XI można uzyskiwać też Odpust zupełny, nawiedzając cmentarz,  K-ł. i modląc się w int. zmarłych. Trzeba też spełnić warunki, które obowiązują: Spowiedź czyli stan łaski uświęcającej modlitwa, postanowienie unikania wszystkich nawet najmniejszych grzechów.

            Te osiem odpustów w tym roku może też uzyskać od dzisiejszej Niedz. przez miesiąc listopad za postanowieniem Papieża, z racji na wciąż trwają pandemię.

            Przy ok. apel aby dalej przestrzegać obowiązujące przepisy sanitarne.

  • Wypominki, zwłaszcza roczne też możemy zamawiać jeszcze przez cały listopad.
  • Prasa Katolicka do nabycia.
  • Najlepsze życzenia  dla solenizantów całego tygodnia. Wszystkim życzymy dobrej  niedzieli i całego tygodnia. Bóg zapłać za modlitwę obecność, pomoc i składane ofiary.

Ks. Proboszcz.