Apostolat Margaretek:

Apostolat Margaretka powstał w Kanadzie w 1981 roku w celu wspierania kapłanów modlitwą, wspierania powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Margaretki modlą się także o jedność i dobrą współpracę między kapłanami a świeckimi i w intencji pogłębienia miłości do kościoła.

Symbolem Apostolatu jest polny kwiat – margaretka, która ma siedem płatków. Te siedem płatków margaretki jest symbolem siedmiu osób otaczających modlitwą konkretnego kapłana. Każda osoba modli się w ustalonym dniu tygodnia przypisaną modlitwą i przyrzeka przed Jezusem Eucharystycznym modlić się w intencji danego księdza do końca jego życia.

W Polsce Margaretki pojawiły się w 2000 roku jako oddolna inicjatywa osób świeckich. Margaretka  jest odpowiedzią na znaki i potrzebę czasu. Zawsze istniała potrzeba modlitwy w intencji kapłanów, ale dziś chyba jeszcze bardziej dostrzegamy jej konieczność.

Osoby, które chciałyby podjąć modlitwę za wybranego kapłana mogą to uczynić w dowolnym dniu poprzez złożenie przyrzeczenia i dołączenie do grupy osób, które w poszczególny dzień tygodnia będą modlić się za tego księdza.
Widzimy, więc, że każdy dzień jest dobry, aby złożyć przyrzeczenie modlitwy za danego kapłana.

W naszej Parafii także działa Apostolat Margaretka, który swymi modlitwami otacza kapłanów. W ubiegłą sobotę 12 czerwca Przedstawicielki tejże grupy uczestniczyły w XV Ogólnokrajowej Pielgrzymce Apostolatu Margaretek  do  Kalwarii Zebrzydowskiej.
            Tłumy ludzi z całej Polski uczestniczyły w tym wydarzeniu. Modlitwy rozpoczęły się wspólnym odmówieniem różańca świętego w intencji kapłanów. Po konferencji o godzinie 11:00 odprawiona została Msza Święta a słowo Boże wygłosił Bp Janusz Mastalski, który ze wzruszeniem dziękował za otaczanie modlitwą kapłanów i tak liczne przybycie. Droga krzyżowa zakończyła to piękne spotkanie pielgrzymkowe, które jak relacjonują uczestniczki było głębokim i umacniającym przeżyciem pozostającym na długo w pamięci i zachęcającym do kolejnych pielgrzymek.