Diecezjalne mistrzostwa tenisa stołowego ministrantów Olkusz 2018r. ZŁOTO :-)

Dnia 24 września bieżącego roku odbył się XXII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Wydarzenie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Olkuszu, swój udział zgłosiło 95 zawodników z 19 dekanatów, którzy  startowali w 5 kategoriach. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie dziewiątej i odbywała się aż na szesnastu  stołach. Nasi najmłodsi reprezentacji z rocznika 2009  Paweł Kawecki oraz Mateusz Krzysztoń po  wielu emocjonujących pojedynkach  zajęli miejsca od V do VI w kategorii  Młodszych  ministrantów. W tym samym czasie kolejni reprezentanci naszego dekanatu: Bartosz Gluźniewicz – pochodzący z Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Piotr Krzysztoń rozpoczęli walkę o podium oraz punkty dla naszej dekanalnej drużyny. Po pokonaniu sporej ilość przeciwników do braterskiego pojedynku. Nasi  lektorzy zajęli indywidualnie wysokie miejsca dając w sumie razem  67 punktów do „drużynowego kosza punktów”. Do rywalizacji w kategorii księży  stanęli dwaj dąbrowscy neoprezbiterzy Ks. Krzysztof Jabłoński z parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbe  oraz Ks. Łukasz Wawrzyniak z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Po bardzo dobrej grze obu wikariuszy zajęli oni odpowiednio I i II miejsce, dzięki tym punktom nasza drużyna pod ich wodzą   zwyciężyła okazując się najlepszą w Diecezji Sosnowieckiej.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcą i życzymy dalszy sukcesów w grze indywidualnej, jak i w zespołowej

Ministrant: Cyprian Węgrzynowicz