X Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła w Oktawie Bożego Ciała. W Naszej parafii dalsze Świętowanie Uroczystość Odpustowej. Dziękuje Ks. Tadeuszowi Sulej za głoszone dzisiaj do nas Słowo Boże, sprawowaną Eucharystię. O godz. 12.30. Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną.

2. W tym tygodniu Liturgicznie wspominamy:

Poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej

Środa – Bł. Bogumiła, biskupa

3. Oktawa Bożego Ciała do Czwartku włącznie – z procesją do Czterech Ołtarzy. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz Błogosławieństwo Dzieci. Nabożeństwo Czerwcowe – do Piątku po Mszy Świętej wieczornej.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. wieczornej w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym akt poświęceni rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela.W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo Fatimskie –

godz. 19.00. Różaniec

godz. 20.00 Msza Święta ( Nie ma Mszy Świętej o godz. 18.00)

6. Dzisiaj  po Mszach świętych zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie Kościoła i pomieszczeń parafialnych. Bóg zapłać wszystkim asystom procesyjnym z Uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, przystrojenie ulic i kościoła flagami oraz swoich mieszkań. Bóg zapłać dzisiejszej asyście oraz wszystkim Parafianom i Gościom.

8. Serdeczne życzenia składamy i polecamy modlitwie Ks. Ireneusza – naszego wikariusza, który dzisiaj obchodzi I Rocznicę Święceń Kapłańskich.