III Niedziela Adwentu – 11 XII 2016 r.

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Adwentu jest Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Chrystus obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

 

 

2. We wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem soboty wieczorem, niedziel i uroczystości, odprawiana jest Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie zwana Roratnią o godz. 18:00. 

 


3. W bieżącym tygodniu:
* we wtorek (13 XII) – św. Łucji, dziewicy.
* w środę (14 XII) – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

 

4. Od piątku (16 XII) – rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

5. W trzecim tygodniu Adwentu – w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 

6. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, jako bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.

7. Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu aktorów teatralnych, który odbędzie w najbliższą środę (14 XII) o godz. 18:00 oraz do obejrzenia wystawy 150 – ciu Szopek Bożonarodzeniowych z całego świata – ekspozycja potrwa do końca stycznia 2017 r. Powyższe wydarzenia odbędą się w Bibliotece Głównej na ulicy Kościuszki 25.

 

8. Za tydzień trzecia Niedziela miesiąca, Niedziela daru serca dla naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni serdeczne Bóg zapłać !

 

09. Są do nabycia w naszym sklepiku świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

12. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są roznoszone do rodzin naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji na kościół. Serdeczne podziękowania osobom za trud dostarczania opłatków.

 

14. Darmowe porady prawne – w I (pierwszy) i III (trzeci) wtorek każdego miesiąca.

 

15. Polecamy lekturę prasy katolickiej: tygodniki: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.