IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2016 r.

1. W dniu dzisiejszym trzecia niedziela miesiąca. Za ofiary składane na tacę oraz indywidualnie – serdeczne Bóg zapłać!

2. Do soboty odprawiana jest Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie zwana Roratnią : od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w sobotę ( 24 XII ) o godz. 7:30. Zachęcamy do licznego udziału.

3. W SOBOTĘ (24 XII) kancelaria parafialna – nieczynna.

4. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Dawniej w każdą wigilię obowiązywał post. Do stołu wigilijnego zasiadano, gdy zabłysła pierwsza gwiazda, która przypomina Gwiazdę Betlejemską prowadzącą pasterzy i magów do Betlejem. Obecnie nie obowiązuje już post w Wigilię Bożego Narodzenia. Pasterze Kościoła zachęcają jednak wierzących do dochowania wierności tej wielowiekowej tradycji.

5. Gorąco zapraszamy na Mszę św. o północy – Pasterkę (taca jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia).

6. W niedzielę (25 grudnia) – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej świątyni o godz. 07.30, 9:00; 11:00; 12:30; 18:00.

7. W poniedziałek (26 grudnia) – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (taca na Uczelnie Katolickie w Polsce). Porządek Mszy świętych niedzielny.

9. W poniedziałek, 19 grudnia, w kościele od godz. 09:00 zawieszać będziemy światełka(lampki) na świerkach i dekorować Żłóbek Bożonarodzeniowy. Chętnych prosimy o pomoc.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej: tygodniki: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.