Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

17 października był obchodzony Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, celem akcji było zwrócenie uwagi na problemy biedy i wykluczenia społecznego oraz podkreślenie solidarności i braterstwa z osobami dotkniętymi ubóstwem.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dąbrowie Górniczej chętnie włączyli się do akcji. W dniach 16-17 października byli wolontariuszami w markecie Kaufland przy ul. Legionów Polskich 34 w Dąbrowie Górniczej. Ubrani w czerwone koszulki z logo Caritas zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym. Zebrane artykuły zostały przekazane dla biednych uczniów oraz jako pomoc doraźna dla podopiecznych Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Akcja uwrażliwiła młodzież na potrzeby drugiego człowieka i uświadomiła jej, jak ważne jest wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, za włączenie się do akcji bardzo dziękujemy.

ks. Ireneusz Kwoka