Młodzi o wielkim sercu

12 i 13 grudnia w sklepach całej Polski odbyła się świąteczna zbiórka żywności pod patronatem Caritas Polska. To już siódma edycja akcji pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej wraz ze wspólnotą ministrantów dąbrowskiej parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chętnie włączyli się do akcji. W ciągu dwóch dni byli wolontariuszami w markecie Biedronka przy ul. Dąbrowskiego 24 w Dąbrowie Górniczej. Ubrani w czerwone koszulki z logo Caritas zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym. „Chyba nie ma nic piękniejszego dla katechety, niż zobaczyć uczniów, których uczmy w szkole, jak bezinteresownie zaangażowali się w zbiórkę. Jest to najpiękniejsze świadectwo ich życia!” – mówi Krystyna Radzikowska, katechetka ZSS w Dąbrowie Górniczej.

Zebrane artykuły zostaną przekazane w formie świątecznych paczek dla biednych uczniów oraz jako pomoc doraźna dla podopiecznych Caritas.

W zbiórkę włączyli się także ministranci. Jak podkreśla ich opiekun, ks. Ireneusz Kwoka, „Chętnie poświęcili swój czas i z radością dziękowali za każdy gest dobrego serca ludzi”. „Towarzysząc im w zbiórce widziałem wielkie zaangażowanie. Dla mnie to znak, że wspólnota ta jest żywa, bo za słowami idą także czyny. Okazuje się, że służba przy ołtarzu, nie jest czasem straconym” – dodaje ks. Kwoka.

Dzięki zbiórce żywności dla wielu uczniów i podopiecznych Caritas święta będą bardziej radosne!

SAM_0588 SAM_0591 SAM_0596 SAM_0594

 Wśród ministrantów znaleźli się także i tacy, którzy zgodzili się pomóc w zbiórce. Chętnie poświęcili swój czas i z radością dziękowali za każdy gest dobroci serca ludzi. Towarzysząc im w zbiórce widziałem ich wielkie zagazowanie. Dla mnie jest to znak że wspólnota ta jest żywa. Bo za słowami wspólnoty idą także czyny. A służba przy ołtarzu, okazuje się że, nie jest dla nich czasem straconym – mówi opiekun ministrantów ks. Ireneusz Kwoka.

Dzięki zbiórce żywności dla wielu uczniów i podopiecznych Caritas  święta będą bardziej radośniejsze.