Najpiękniejszy kościół w Dąbrowie Górniczej edycja 2016

Już po raz drugi zapraszamy do zabawy wszystkich, którzy czują się związani ze swoją parafią i kościołem. Dwa lata temu plebiscyt cieszył się ogromną popularnością.
Spróbujmy ponownie przyznać tytuł Najpiękniejszego kościoła. Pokażmy, że kościół to dla nas nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wspólne dobro, przestrzeń, która nas łączy. Wskażmy świątynie, gdzie parafianie wspólnie dbają o wystrój kościoła, a proboszcz cieszy się wśród wiernych dużym zaufaniem. Nasz plebiscyt to sposób na to, aby wyróżnić aktywne parafie, pokazać zaangażowanie ludzi w parafialne życie i więź, jaka ich łączy z kościołem, do którego należą. To również okazja, by w ten nietypowy sposób po prostu pokazać najpiękniejsze i najbardziej zadbane świątynie.

Zabawę, podzieliliśmy na dwa etapy. W tym wybierzemy Najpiękniejszy kościół w Dąbrowie Górniczej. Głosowanie na portalu naszemiasto.pl rozpoczynamy 29.04 a zakończymy 27.05 o godz. 11.59.

Nagrodą będzie wspólne zdjęcie wiernych na tle zwycięskiej świątyni oraz artykuł o wspólnocie w Dzienniku Zachodnim.

Do drugiego, finałowego etapu, przejdą świątynie, które uzyskały najwięcej głosów internautów w lokalnych etapach. W przypadku miejscowości, gdzie zgłoszonych będzie do 30 kościołów, do drugiego etapu dostaną się 2 z nich. Natomiast tam, gdzie parafii będzie więcej, do finału zaprosimy 3 kościoły. Finał wojewódzki rozpoczniemy 30 maja i potrwa do 20 czerwca.

 

Zapraszamy do oddania głosu pod linkiem:

http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/parafia-pw-najswietszego-ciala-i-krwi-chrystusa,34033,1555941,t,id,kid.html

rok