Nigeria: zapomniane cierpienie.


Nigeria to kraj, w którym niewinna krew spływa każdego dnia na ziemię, to kraj od lat będący w rękach i pod kontrolą fundamentalistów islamskiego ugrupowania Boko Haram. Porwania, podpalenia, brutalne zabójstwa są tamtejszą codziennością, z którą rząd sobie nie radzi a świat nie chce widzieć…
Każdego dnia ludzie padają tam ofiarą przemocy i ataków terrorystycznych. Najtrudniejsza sytuacja jest na północy – w ostatnich dniach terroryści zabili tam 76 niewinnych osób a wcześniej pięciu pracowników akcji humanitarnej.
W wielu miejscach chrześcijanie zbierają się na modlitwę tylko pod ochroną policji. Katoliccy biskupi Nigerii wezwali wiernych do gorliwej modlitwy o pokój i pojednanie.
31 sierpnia przypada Dzień Niepodległości Nigerii. W tym to dniu w samo południe po modlitwie Anioł Pański wierni będą odmawiać tajemnice bolesne różańca świętego, błagając Boga o pomoc dla Nigerii.
Modlitwa nic nie kosztuje a może pomóc bardzo wiele. Włączmy się w tę akcję również i my – wspomagając naszych Braci Chrześcijan z Nigerii modlitwą różańcową, błagając Dobrego Boga o pokój w tym kraju.

              Parishioner