Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. Po każdej Eucharystii adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Dzisiaj przyda także odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz, Wierzę w Boga), a także brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

3. W tym tygodniu liturgicznie wspominamy:

Wtorek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya

Czwartek: święto Przemienienia Pańskiego

Sobota: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

5. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Tradycyjnie zachęcamy do podjęcia wstrzemięźliwości od alkoholu i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji osób uzależnionych. Księga abstynencji, do której można wpisać swoją deklarację jest przy ołtarzu Matki Bożej.

6.  100-lecie Cudu nad Wisłą
7 lipca 1920 r., w obliczu zagrożenia ze strony bolszewickiej, Biskupi polscy skierowali trzy listy do różnych adresatów. Pierwszy do papieża Benedykta XV, drugi do Episkopatów całego świata, trzeci do Polaków. W liście pasterskim do Narodu Biskupi stwierdzili, że Polacy, aby zwyciężyć, muszą dokonać rachunku sumienia i ukorzyć się przed Bogiem. Następnie zerwać z wadami narodowymi, swarami partyjnymi itd. Episkopat zarządził, by od tego dnia po Mszy św. odmawiano Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w piątki wystawiano do adoracji Najświętszy Sakrament, przed którym wierni mieli odmawiać akt poświęcenia się Sercu Pana Jezusa. 27 lipca biskupi zebrali się na Jasnej Górze, aby dokonać poświęcenia siebie, duchowieństwa i ludu Bożego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Biskupi zobowiązali się, do powszechnego szerzenia w Narodzie litanii do Najświętszego Serca Jezusa. Następnie, wzorem Jana Kazimierza, Matkę Bożą obrali za Królową i Panią Polski.

Wdzięczni Bogu i Maryi, Królowej Polski, za odzyskaną niepodległość i uchronienie nas od nawały sowieckiej w 1920 r., w 100-lecie tych wydarzeń, będąc wiernymi podjętym wtedy zobowiązaniom, codziennie do 15 sierpnia, po mszy świętej wieczornej będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa,

7. W czasie wakacji nie ma Mszy Św. o godzinie 12.30, Apelu w czwartki i Różańca w soboty (reszta bez zmian).

8. Bóg Zapłać za wszelką pomoc w K-le., serdeczne podziękowania dla Pań Helenki i Joli za pomoc w pracy przy plebanii. Dziękujemy Ks. Kazimierzowi za jego posługę i pomoc.

9. Czasopisma do nabycia w zakrystii

10. Udającym się na urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku
W czasie wakacji nie zapominajmy o Bogu, niedzielnej Mszy Świętej i modlitwie.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.