Ogłoszenia Parafialne:

Ogłoszenia Parafialne:

Dzisiaj XX Niedziela Zwykła

W tym tygodniu liturgicznie wspominamy:

Poniedziałek: św. Jacka Odrowąża – prezbitera

Czwartek: św. Bernarda – opata i doktora Kościoła

Piątek: wspomnienie św. Piusa X

Sobotę: Najświętszej Maryi Panny Królowej

W niedzielę 23 sierpnia rozpoczyna się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w której uczestniczyć będą w tym roku tylko sami kapłani pod przewodnictwem Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Wierni proszeni są o duchowe włączenie się w duchowe pielgrzymowanie i łączność za pośrednictwem strony internetowej – więcej informacji na plakacie w gablocie.

Czasopisma do nabycia w zakrystii.

W naszym parafialnym kościele jak zauważyliśmy trwają prace remontowo-malarskie, Msze Święte odprawiane są normalnie przy bocznym lub głównym ołtarzu.

Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel oraz serdeczne podziękowania dla osób pomagających w tym tygodniu przy tych pracach, sprzątaniu, koszeniu trawy, przycinanie żywopłotu, zrobienie dekoracji przy głównym ołtarzu.
Bóg zapłać Panią z Koła Żywego Różańca za zainicjowanie i przygotowanie bukiecików z racji Uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej i za przekazanie całości kwoty zebranej przy tej akcji na wsparcie malowania kościoła. Podziękowania także dla tych, którzy z własnych ogrodów i działek użyczyli ziół, kwiatów, owoców i warzyw.

Zachęcamy do wsparcia poszkodowanych w Bejrucie, można to poprzez uczynić wrzucając ofiarę do puszki.

Zachęcamy do lektury artykułu o Cudzie nad Wisłą umieszczonego na naszej stronie internetowej. Jednocześnie dziękujemy autorce Pani Lucynie za jego przygotowanie.

Udającym się na urlop życzymy dobrych wakacji.

Nie zapominajmy o Bogu i niedzielnej Mszy Świętej.

Ks. Proboszcz