XXX Niedziela zwykła – 23 X 2016 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
W Bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej w dniu dzisiejszym Dekanalny Dzień Dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. O godz. 16:00 – Msza święta dla wolontariuszy i rodzin goszczących młodych Pielgrzymów z Włoch. Później ognisko.

2. W bieżącym tygodniu:
– w piątek ( 28 X ) – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Nabożeństwa Różańcowe – codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Zapraszamy w środy na różaniec przed Mszą św. o godz. 18:00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Opiekunki rodzin i Pośredniczki w trudnych sprawach.

5. Zbiórki ministrantów i lektorów w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy nowych kandydatów do podjęcia służby ministranckiej

6. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętając o miejscach spoczynku ciał naszych bliskich nie zapomnijmy o naszej uroczystej modlitwie Kościoła za naszych bliskich zmarłych, prosząc o ich życie wieczne w niebie oraz polecając ich we Mszy świętej i w modlitwie w wypominkach.
Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, przypada we wtorek. Msze święte w naszym kościele w uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie o godz. 7:00, 9:00 i 11:00.
Wypominki oktawalne z modlitwą różańcową – do wtorku ( 8 XI ) o godz. 17:15. Msze św. oktawalne o godz. 18:00. Można nadal składać wypominki oktawalne, kwartalne, półroczne i roczne.

7. Zapraszamy do pomocy sprzątania naszej świątyni wszystkich parafian w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 7.30.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej : tygodniki : „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

9. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przestawiając się z czasu letniego na zimowy musimy przesunąć wskazówki zegara z godziny 3.00 na 2.00. Cofamy zegarki o godzinę i śpimy dłużej !

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom I Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień solenizantom i jubilatom tego tygodnia wszystkim Tadeuszom dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu Szczęść Boże.