XXXII Niedziela zwykła – 6 XI 2016 r.


1. Dzisiaj NIEDZIELA ADORACYJNA w naszym kościele. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami uwielbienia, dziękczynienia i prośby.

2. Wypominki oktawalne z modlitwą różańcową – do najbliższego wtorku ( 8 XI ) o godz. 17:10. Msze św. oktawalne o godz. 18:00. Można nadal składać wypominki kwartalne, półroczne i roczne.

3. W nadchodzącym tygodniu:
* w środę ( 9 XI ) – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki kościołów całego świata.
* w czwartek ( 10 XI ) – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
* w piątek ( 11 XI ) – św. Marcina z Tours, biskupa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i 18:00. Przypada także 98. rocznica odzyskania niepodległości.
* w sobotę ( 12 XI ) – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

4. Stowarzyszenie Dąbrowska Wspólnota Samorządowa, z panem Prezesem Edwardem Boberem, w dniach od 11 do 15 listopada br. organizuje kolejną zbiórkę odzieży zimowej dla osób potrzebujących. Prosimy o włączenie się to szlachetne dzieło, a przyniesioną odzież prosimy pozostawić w pojemnikach w przedsionku kościoła.

5. W najbliższą niedzielę ( 13 XI ) Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej : tygodniki : „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

7. Decyzją Episkopatu na dzień 11.11.2016, w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Polsce została udzielona dyspensa od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

8.  Zbiórki ministrantów i lektorów w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy nowych kandydatów do podjęcia służby ministranckiej