Gratulujemy naszym Ministrantom :)

Dnia 23.03.2019 rok odbył się dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej halowej rozgrywany w kategorii „lektor młodszy” (od rocznika 2006 do 2003).

W zawodach brały udział parafie takie jak: Parafia pw. św. Maksymiliana,  św. Barbary i oczywiście NASZA😊

Pierwszy mecz rozegrała drużyna św. Maksymiliana i św. Barbary, wygrała drużyna parafii św. Maksymiliana wynikiem 9 do 0.

Natomiast drugi mecz to zmaganie Naszych Ministrantów z drużyną parafii św. Barbary, która zakończyła się po emocjonującej końcówce remisem 2 do 2.

Ostatni mecz był rywalizacją zawodników parafii św. Maksymiliana z zawodnikami Naszej Parafii niestety po pięknej grze w pierwszej połowie naszym zawodnikom dało się we znaki zmęczenie spowodowane rozgrywaniem dwóch meczy pod rząd i po bardzo emocjonującej drugiej połowie ulegliśmy zawodnikom drużyny przeciwnej wynikiem 9 : 0.

Wynik ten zaowocował rzutami karnymi, gdyż zawodnicy naszej Parafii oraz zawodnicy parafii św. Barbary mieli ten sam bilans bramkowy i w spotkaniu z sobą zremisowali.

Obie drużyny wiedziały, jak ważny będzie każdy strzał, więc na linii rzutów karnych zameldowali się najlepsi strzelcy i tak po pasjonującym pojedynku w rzutach karnych wygrała drużyna Ministrantów z Naszej Parafii, tym samym zajmując drugie miejsce w tych rozgrywkach.  

 Podsumowując:

1.PARAFIA ŚW. MAKSYMILIANA

2.PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

3.PARAFIA ŚW. BARBARY

Parafia pw. św. Maksymiliana zwyciężając w rozgrywkach dekanalnych będzie reprezentować nas w czasie rozgrywek diecezjalnych w Olkuszu, które odbędą się w następną sobotę – życzymy im powodzenia w dalszych zmaganiach.

Gratulujemy także Ministrantom Naszej Parafii, jak również Ministrantom Parafii św. Barbary. Oby tak dalej i jeszcze lepiej😊

autor: Ministrant OLIWIER WIECZOREK