Jasełka Tradycyjne w Cieszynie

Gdzie słyszysz śpiew tam idź,. tam dobre serca mają. źli ludzie wierzaj mi,. Ci nigdy nie śpiewają. ” — J.W.Goethe.

Po raz kolejny w murach cieszyńskiego teatru podczas Jasełek zabrzmiom pięknym śpiewem kolędy. W tym roku do wspólnego śpiewu włączyłom się głosy także przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej, którzy 19 stycznia wraz z duszpasterzem będą uczestniczyć w Jasełkowym przedstawieniu.

Przedstawienie jak co roku przygotowywane jest przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w Cieszynie pod kierunkiem siostry Jadwigi Wyrozumskiej ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Od 1990 roku można go oglądać w cieszyńskim teatrze. „Jasełka Tradycyjne” co roku ogląda kilka tysięcy osób, zwykle przybywających do teatru całymi rodzinami, by wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym beskidzkim kolędowaniu. Jest to bowiem przygotowane przez Zespół liczący ponad stu aktorów piękne widowisko muzyczne, z niepowtarzalnym scenariuszem, wykorzystującym szereg elementów regionalnych oraz twórczości artystycznych samych cieszynian.
Reklamy raczej nie potrzebujemy, bo biletów już praktycznie ma – uśmiecha się siostra Jadwiga Wyrozumska, która kieruje parafialnym zespołem teatralnym. Chętni zapisują się nawet na listy rezerwowe, licząc że ktoś z losowych powodów zrezygnuje z kupna wejściówki.

Sztuka składała się z trzech aktów – w pierwszym zobaczymy Zwiastowanie
i pasterzy cieszących się z narodzin Dziecięcia, w drugim złość Heroda i wędrówkę trzech Mędrców. Akt trzeci został podzielony na dwie części, z których pierwsza to malownicza scena świętej Rodziny z chórem aniołów, pokłonem pasterzy i mędrców, zaś druga najbardziej współczesna to kolędowanie dorosłych i dzieci z uwzględnieniem kolęd

Jasełka przypomniały nam zebranym prawdę, o której często zapomina człowiek współczesny. A którą przypomniał Adam Mickiewicz: Wierzysz, że Bóg narodził się w Betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeśli nie narodzi się w tobie. A kiedy Bóg się rodzi?

„Każdym razem, gdy dwoje ludzi sobie przebacza, jest Boże Narodzenie

Każdym razem, gdy okazujecie zrozumienie dla Waszych dzieci, jest Boże Narodzenie,

Każdym razem, gdy pomagacie jakiemuś człowiekowi, jest Boże Narodzenie,

Każdym razem, gdy ktoś postanowi uczciwie żyć, jest Boże Narodzenie,

Każdym razem, gdy rodzi się jakieś dziecko, jest Boże Narodzenie,

Każdym razem, gdy próbujesz nadać Twemu życiu głębszy sens, jest Boże Narodzenie,

Każdym razem, gdy nawzajem popatrzycie oczami Waszego serca z uśmiechem na ustach, jest Boże Narodzenie,

Niech więc blask mocy opromieni całe nasze życie,

Niech każdy dzień będzie obfity w łaski Bożej Dzieciny,

I niech przyniesie nam nadzieję i radość.”

Wyjazd 19 Stycznia o godz. 14.00

Koszt 60 zł.

Zapisy w kancelari

ZAPRASZAMY!

bozenarodzeniezyczenia