Plany inwestycyjne parafii

Misja, którą rozpocząłem trzy miesiące temu w tutejszej parafii obejmuje troskę zarówno o dobro duchowe jak i materialne naszej wspólnoty. Troska o dobro materialne dotyczy dbania o kościół i budynki parafialne wraz z działką i wszystkim co zapewnia właściwe funkcjonowanie parafii. Wymaga to jeszcze wiele pracy i wysiłku, wierzę jednak że jest możliwe.

Aktualnie (w celu wybrania dobrej oferty) trwają rozmowy ze stolarzami – ponieważ kościół wymaga wielu prac stolarskich. Obejmują one wykonanie bocznych drzwi do kościoła, potrójnych drzwi do wejścia głównego oraz ławek. Prace te, zostaną rozpoczęte już tej zimy i będą się rozwijać w zależności od możliwości finansowych parafii. Wiosną 2012 r. pierwszą inwestycją będzie zrobienie granitowych schodów przy wejściu do kościoła. Wszelkie ustalenia związane z wykonaniem schodów, zostały już poczynione. Poza schodami, koniecznie dokonamy napraw rynien na kościele i budynkach parafialnych oraz założymy śniegołapy. W nowym roku czeka nas także odnowienie i pomalowanie największej sali parafialnej – świetlicy, by mogła służyć na prymicje i wszelkie uroczystości parafialne.

Oprócz wszystkich widocznych prac, trzeba także porządkować dokumenty parafialne, założyć księgi wieczyste parafii, zrobić mapkę placu parafialnego oraz uzupełniać dokumentację budowlaną nowych obiektów parafialnych.

W kolejnych latach będziemy musieli zadbać także o zewnętrzny wygląd kościoła, plebani i terenów do nich przyległych.

Nasza parafia posiada piękne obiekty, które jednak wymagają wielu prac i inwestycji, by mogły nam jak najlepiej służyć. Chciejmy wspólnie dzięki naszej ofierze i wysiłkowi stopniowo podejmować i realizować te zadania dla chwały Bożej i naszego pożytku.

Ks. Proboszcz