Zespół charytatywny

admin-ajax

Parafialny Zespół „Caritas” realizuje swoją misję w obszarze pracy charytatywnej. W ciągu roku wydaje osobom ubogim z naszej parafii żywność w ramach programu Unii Europejskiej.

Grudzień to czas, kiedy praca naszego Zespołu jest szczególnie ważna. Co roku 6 grudnia organizowane jest spotkanie ze Świętym Mikołajem. W tym roku przygotowane zostało 40 upominków dla dzieci. Podopieczni podczas spotkania bawią się i śpiewają. W przygotowaniu oprawy pomaga młodzież z Oazy.

Jak wygląda praca Zespołu w ciągu roku?

Zespół zajmuje się również dekoracją kościoła na specjalne uroczystości: śluby, I Komunia św. itp.
Pieniądze przeznaczone są na kwiaty, które potem upiększają naszą świątynię. Natomiast fundusze za stałą dekorację (świece, nakrycia na klęcznik, wazony z kwiatami) przeznaczane są na pomoc ubogim. W tym roku dzięki naszemu Zespołowi Charytatywnemu kilka dzieci mogło spędzić wakacje poza domem, uczestnicząc w koloniach parafialnych w Zakopanem.
Starajmy się pomagać w tym pięknym dziele miłosierdzia, a Naszym Wolontariuszkom życzymy, by zawsze angażowały się jak teraz w życie naszej Wspólnoty, niech bł. Matka Teresa z Kalkuty wyprasza wiele łask na każdy dzień wzrastania w łasce.