ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI – POMÓŻ AFRYCE!

Zalegają w naszych domach lub – wbrew prawu – lądują na śmietnikach. A tymczasem oczyszczając dom z elektrośmieci (starych, także niedziałających telefonów, lodówek, telewizorów, kabli, baterii, komputerów itp.) można wspomóc Kościół misyjny oraz budowę kolejnych studni, szkół i szpitali w Afryce. Od 1 września we wszystkich parafiach naszej diecezji po raz drugi rusza zbiórka elektroniki prowadzona przez stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Sprzęt mogą przekazywać osoby prywatne jak i firmy, urzędy, szkoły i instytucje. Wystarczy dostarczyć go na miejsce zbiórki – przy kościele lub plebanii (szczegółowe informacje w poszczególnych parafiach).

W ramach akcji można przekazać m.in. zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory i tym podobne produkty, których nie wolno wyrzucać do normalnych śmietników.

Parafia Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej 2015-09-12 godz 09:00

elektrosmieci